Stavebný odpad ako betón, tehly či dlaždice vzniká pri búraní a výstavbe ciest, realizácii výkopov a rekonštrukciách komunikácii. Tehly možno drvením opätovne využiť do cementových mált alebo pri úpravách povrchov vozoviek. Podobné využitie nachádzajú aj odpady vzniknuté pri demolácii ciest ako betón alebo asfalt.
Vyseparovaný stavebný odpad ako drevo expedujeme na ďalšie použitie do drevospracujúcej firmy. Pri selektívnej demolácii dochádza k vyseparovaniu aj materiálov ako je sklo a plasty, ktoré sa taktiež dajú následne spracovať a opätovne zhodnotiť.
Medzi tento druh stavebného odpadu radíme asfaltové zmesi obsahujúce decht a iné dechtové výrobky. Bitúmenové zmesi (asfalt) je možné použitím vhodnej technológie opätovne využiť na výstavbu, resp. opravu už jestvujúcich komunikácii. Tento proces zabezpečuje šetrenie prírodných zdrojov a surovín.
Pod stavebný odpad v kategórii kovy radíme zmiešané kovy, hliník, železo a oceľ, olovo, meď, zinok, cín, bronz či mosadz ale aj káble obsahujúce olej, decht a iné nebezpečné látky. Pri recyklácii vyseparujeme odpad ako železo či iný druh kovu vhodný na opätovne použitie a odvezieme do príslušnej firmy. Takéto nakladanie s odpadom zahŕňa jeho zber, prepravu, zhodnocovanie alebo zneškodňovanie v rámci starostlivosti o miesto.
Výkopová zemina predstavuje prírodné materiály ako íl, piesok, štrk, či kamenne. Stavebný odpad tohto druhu môžeme opätovne využiť ako materiály, ktoré sa klasicky získavajú ťažbou. Je však dôležité, aby tento stavebný odpad nebol znečistený škodlivinami.